Dechberoucí vines pořízené z ISS

International space station, česky Mezinárodní vesmírná stanice, pro kterou se používá zkratka ISS už hostí několikátou skupinku astronautů. O tom, že je ze stanice úžasný výhled na Zemi, uslyšíte od každého z nich. Astronaut z NASA, Terry Virts se však chce o úžasný výhled podělit i s ostatními lidmi, tak začal záběry z ISS sdílet pomocí Vine. Na svém účtu už zveřejnil několik dech beroucích klipů. Před třemi dny zveřejnil například následující zobrazení světel na Severní polokouli.

Od doby co se Virts dostal na ISS, zveřejnil spoustu klipů. Mezi nimi například i tajfun Hagupit, pohyby měsíce, či vnitřek ISS. Momentálně je na ISS podruhé a na zem se vrátí v květnu.

Při rozhovoru s NASA, který se uskutečnil ještě před Virtsovím odletem, prohlásil, že se nejvíce těší na návrat do skleněné Observatoře, která je známá jako Copula Observational Module. „Ten pohled odtamtud na Zemi je prostě úžasný“ prohlásil Virts. „Když jsem tam byl poprvé, měl jsem jen málo příležitostí podívat se z Observatoře, protože jsme byli velmi zaneprázdnění tím, abychom ji správně sestavili. Hned po jejím sestavení jsme se museli vrátit na Zem“ pokračuje Virts.

„Takže se velmi těším na to, že budu moci strávit ve vesmíru dalších 6 měsíců a vidět Zemi z ISS. Těším se na další proplouvání v nulové gravitaci. Od té doby co jsem se vrátil z ISS jsem to dělat nemohl, takže se na to velmi těším“ dodává na konec rozhovoru.

Zdroj: http://www.digitalspy.co.uk/

1 781 komentářů