Bez názvu

Cortana

Nepochybně všichni známe funkci Siri, která již nějaký ten pátek funguje na platformách iOS a o jejíchž funkcích a efektivitě už vznikla celá řada pochybností. Zajímavou zprávou ale je, že její konkurent Cortana, vyvíjený společností Microsoft, bude v nejbližších měsících dostupný nejen na Androidech, ale také i na platformách iOS.

Cortana je v podstatě projekt umělé inteligence, který byl pojmenován po fiktivní postavě ze série her Halo. Hlas Cortany patří, stejně jako v Halo, Jen Taylorové. Celá aplikace byla vyvíjena pod názvem „Projekt Einstein“.

Funkce Cortany jsou ve směs podobné jako funkce Siri. Pomocí Cortany bude telefon fungovat pomocí hlasu. Váš telefon tak bude schopný hlasového vyhledávání, přečte vám vaší poštu, zapíše textovou zprávu tak, jak ji nadiktujete, nastaví budík a připomenutí a mnohé další.

Tuto funkci již dnes můžete nalézt na telefonech Nokia. Na Android a iOS ji budete moci získat prostým stažením z Google store, nebo Appstore. Tohoto rivala Siri, budete moci nalézt také ve Windows 10.

Oficiální video od Microsoftu:

Zdroj: http://www.digitalspy.co.uk/

1 613 komentářů