fkg3vo8jtfjjlxvpzdyz

Let se solárním pohonem!

Pamatujete si ještě na lednový článek o solárním letadle Solar Impulse II? Jistě vás tedy potěší zpráva, že právě toto letadlo včera dokončilo část své mise. Solar Impulse II má za úkol obletět celý svět, bez použití fosilního paliva.

Svou cestu letadlo započalo v Abu Dhabi, odkud odletělo do Ománu, konkrétně do města Muscat. V Muscatu proběhlo střídání pilotů a ke kormidlu se dostal Bertrand Piccard, který poté s letadlem odletěl až do Indie. Cestu z Ománu do Indie zvládl 13 hodin a 20 minut. Solar Impulse II tak absolvoval nejdelší trasu mezi solárními letadly. Průměrná rychlost letadla byla 1467.72 km/h ve výšce přibližně 8534.4 metrů nad zemí.

Letadlo pokračuje ve své cestě kolem světa, která má trvat dalších 5 měsíců. Na své cestě udělá ještě několik zastávek. Pokud vše půjde jak má, cílovou zastávkou bude Abu Dhabi. Průběh cesty můžete sledovat na webových stránkách Solar Impulse. Můžete zde sledovat aktuální polohu letadla, odpočet do startu, satelitní snímky, stav baterií a telemetrická data. Zjistíte tu dokonce i jestli pilot již obědval.

Zdroj: http://www.gizmodo.com/

Lednový článek o Solar Impulse II: Letadlo na solární pohon obletí zemi!

1 648 komentářů