Detroit Hosts Annual North American International Auto Show

Ford bude mít laboratoř v Sillicon Valley

O tom, že Google začal spolupracovat s legendou, mezi automobilovými městy, Detroitem, na výrobě prvního samořídícího auta, jsme vás informovali v průběhu minulého týdne. Vzájemnou spolupráci mezi Sillicon Valley a Detroitem nyní potvrzuje i výstavba první Inovační Laboratoře, Detroitské společnosti Ford, v Sillicon Valley.

Dle deníku The New York times, otevřela společnost Ford Inovační laboratoř ve městě Palo Alto, poblíž Stanfordu, který se nachází v srdci Sillicon Valley. V laboratoři má na konci roku pracovat až 125 lidí. Automobilka Ford, ale není první, která otevírá svou laboratoř v Sillicon Valley. Již nyní zde můžeme nalézt například: Hondu, Mercedes-Benz, nebo BMW.

Nový CEO společnosti Ford, Mark Fields chce, aby nová laboratoř pomohla posunout technologii Fordů, na novou úroveň. Dle rozhovoru pro CNN, Mark Fields plánuje, že se na výzkumu nové technologie pro Fordy, budou podílet technologicky talentovaní lidé, kteří se podle jeho slov nachází právě v Sillicon Valley. Chce, aby se Ford stal součástí místní komunity a dostal tak možnost, být součástí technologických konferencí, které by umožnily přísun nových myšlenek a nápadů.

Sám sebe, považuje Mark Fields, ze technologického fandu. Tvrdí, že Sillicon Valley navštěvuje velmi často, aby zde vytvořil pro firmu nové kontakty.

Celý rozhovor s Markem Fieldsem můžete shlédnout zde:

Článek o samořídícím autě od Google si můžete přečíst zde: První prototypy Google auta

Zdroj: http://www.popularmechanics.com/

1 653 komentářů